Prawdopodobieństwo ciąży po wprowadzeniu spermy do pochwy

Witam!

11.08. kochałam się z narzeczonym, skończył poza mną, jednak większość spermy wprowadził palcem do pochwy. Mam 32-dniowe w miarę regularne miesiączki, ostatnią miesiączkę miałam 25.07. W związku z tym chciałabym wiedzieć, czy istnieje możliwość zapłodnienia. Dodam, że od jakiś 2-3 dni zaczęły boleć mniej jajniki, a piersi są tkliwe - czy to oznacza owulację? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jak najbardziej może Pani zajść w ciążę. Stosunek miał miejsce w siedemnastym dniu cyklu, gdzie przy 32-dniowych cyklach może wypadać owulacja właśnie w tym dniu lub w ciągu kilku kolejnych. Wspomniane przez Panią objawy mogą wiązać się z samą owulacją i wejściem w lutealną fazę cyklu. Jeśli miesiączka nie przyjdzie w spodziewanym terminie proszę przeprowadzić test ciążowy. Proszę też prowadzić możliwie higieniczny tryb życia, tak jakby była Pani w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!