Prawdopodobieństwo ciąży pomimo negatywnego wyniku przeterminowanego testu ciążowego

witam. odbyłam stosunek seksualny, przerywany bez żadnego zabezpieczenia, były to moje dni niepłodne i nie było wytrysku ani we mnie ani poza mną,w ogóle do niego nie doszło aż do następnego stosunku kilka dni później. miesiączkę dostałam tak jak powinnam czyli trzy dni po odbytego stosunku. okres był taki jak zawsze, obfity, 6-dniowy. po skończeniu go zrobiłam test który wyszedł negatywnie ale po chwili zobaczyłam,że był ok.10 miesięcy po terminie. czy mogę być w ciązy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. 10 miesięcy po terminie?? Jeżeli stosunek odbywał się bezpośrednio przed okresem raczej nie spowodował ciąży, jednak nie można tego wykluczyć.