Prawdopodobieństwo nawrotów depresji

Kilka lat temu miałam problem związany z depresją - czy jest prawdopodobieństwo, że to do mnie wróci?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Niestety jest taka możliwość, że nawet po skutecznej terapii, w trudnej sytuacji, depresja może wrócić. Warto zareagować od razu, na początku drobna zmiana może wystarczyć, aby poczuć się lepiej. Rozumiem, ze coś Panią zaniepokoiło, stad to pytanie. Jeśli w przeszłości miała pani depresję trzeba być uważnym. Proszę nie czekać, tylko zwrócić się po pomoc.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Dzień dobry!

Niestety, stany depresyjne mogą nawracać - ale nie muszą. Aby zminimalizować ryzyko należy być uważnym na siebie, swój nastrój, samopoczucie, myśli, emocje; pozostawać w kontakcie z lekarzem psychiatrą, a także psychoterapia (która również pomaga zwiększać samoświadomość).

Pozdrawiam!