Prawdopodobieństwo nawrotu wirusa WZW typu C

witam i prosze o odpowiedz poniewaz lecze sie na wirusowe zapalenie watroby typu c moje leczenie trwa 72 tygodnie przed leczeniem alat mialam zawsze wyzszy od aspatu po pol roku leczenia alat alat byl nizszy niz aspat i wynik hcv ilosciowy i jakosciowy byl negatywny czyli wirusa nie bylo 8 miesiecy a teraz w listopadzie pod koniec spadly mi leukocyty ponizej normy 2 ,7 tys nie mialam odpornosci a w grudniu znow alat jest wyzszy od aspatu czy to znaczy ze wirus c wrocil czy to jest prawda dziekuj

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazane jest oznaczenie materiału genetycznego wirusa HCV metodą jakościową oraz konsultacja u lekarza chorób zakaźnych.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest wykonanie badania RNA HCV. Wynik alat jest jedynie wskazówką odnośnie nasilenia przebiegu zakażenia.