Prawdopodobieństwo nawrotu zapalenia ucha u dziecka w wieku przedszkolnym

W odpowiedzi na Pana odpowiedz to tak poszła córka do przedszkola i się zaczęło...(wcześniej nie chorowała specjalnie).Pani doktor powiedziała tylko,że to zapalenie,pokazała mi zaczerwienione miejsce w uchu środkowym.Niestety nie powiedziała jak długo stosować krople Dicortineff i Nasivin.Dziś mija 4 dzień od podania kropli.Jak ustrzec się przed ponownym zapaleniem ucha bo słyszałam,że zapalenie ucha u dziecka powraca...!?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie stosuje się nie dłużej niż tydzień. 2-4 razy na dzień.