Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę a negatywny wynik testów ciążowych

Witam. 18 dni temu współżyłam bez zabezpieczenia, lecz był to stosunek przerywany. Jest to pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych . Zrobiłam 4 testy ciążowe, dwa wcześniej a kolejne dwa 16. i 17. dnia po stosunku. Wszystkie wyszły negatywnie. Nie mam okresu, wystąpiło tylko ledwo widoczne plamienie dwa dni temu. Szyjka macicy jest jak czubek nosa i nie odczuwam wilgotności w ciągu dnia- jest bardzo mało śluzu. Cykle przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji były nieregularne... ostatnie krwawienie z odstawienia miałam na początku maja. Czy w tym wypadku jest możliwość ciąży mimo negatywnych testów ?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro testy są negatywne, obecność ciąży jest bardzo mało prawdopodobna. Pierwsze cykle po odstawieniu tabletek mogą być nieregularne, tym bardziej, że takie były wcześniej.