Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

tyle razy już pytalam a nikt nie odp. a mianowicie przez 3 msc brałam Microgynon21. od 28 dnia od odst do 32 bralam lut 50 pod jezyk. 32 dnia pojawilo się krwawienie. (środa-obfite, ze sr na czwa tez, czw tez, z czwartku na piatek nic, w czwartek troszeczke, w piatek też ale tylko do poludnia. potem juz nic. sb niedziela,pon plamienie. 20 dnia od odst byl petting(nas palcem przeniesione do odbyt) 11 dni od pettingu bhcg

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o ciążę w opisanej sytuacji, jeżeli tylko antykoncepcja była przyjmowana zgodnie z zaleceniami.