Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę - seks oralny

Witam. Ostatnio miałem stosunek z dziewczyną. Uprawialiśmy seks oralny i dziewczyna połknęła nasienie. Po jakiś 20 minutach znowu uprawialiśmy seks oralny, po czym umieściłem penisa w pochwie. Był on tam może minutę, dwie - po czym przed wytryskiem wyjąłem go i miałem wytrysk na zewnątrz. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w ten sposób? Nadmienię, że dziewczyna regularnie zażywa tabletki antykoncepcyjne, od 3 miesięcy? Czy to skutecznie może zapobiec ciąży?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli partnerka regulanie zażywa tabletki antykoncepcyjne to jest jest zabezpieczona przed nieplanowaną ciążą.

W opisanej sytuacji jeżeli nie stosowana byłaby żadna forma antykoncepcji, do zapłodnienia mogłoby dojść, gdyż po uprzednim wytrysku na penisie mogłyby znajdować się resztki nasienia i po wprowadzeniu go do pochwy mogłoby dojść do zapłodnienia.

Pozdrawiam!