Prawdopodobieństwo zakażenia Helicobacter pyroli podczas wycięcia wyrostka robaczkowego

Witam, Na początku września usunięto mi wyrostek, niedługo po tym zaczęły się problemy z brzuchem. Ból w okolicy żołądka oraz pępka. Lekarz zasugerował zespół jelita wrażliwego i przepisał Duspatalin retard. Ból nie ustąpił. Kiedy po raz kolejny zgłosiłam się do lekarza ten zasugerował zakażenie helicobacter. Dostałam lek Emanera i kazał zrobić test na helicobacter. Wynik jest dodatni.Moje pytania:Czy mogłam zostać zakażona helicobacter w szpitalu? Czy helicobacter można pozbyć się jedynie za

Milena Lubowicz

Nie można zakazić się helicobacter pylori w czasie zabiegu, gdyż do zakażenia dochodzi droga pokarmową np. w czasie picia z jednej butelki czy korzystania ze wspólnych naczyń. Można bakterie wyleczyć stosując odpowiedni schemat antybiotykoterapii.
Pozdrawiam