Prawdopodobieństwo zapłodnienia spermą z niezawiązanej prezerwatywy

czy sperma znajdujaca sie w niezwiazanej prezerwatywie dluzej niz godzine, lezaca w temp pokojowej jest zdolna do zaplodnienia gdy jej niewielka ilosc znajdzie sie na dloniach a nastepnie w okolicach pochwy?? czy o ciaze naprawde tak latwo.. bo nie chce mi sie wierzyc ze taka sperma nadaje sie jeszcze do czego kolwiek jezeli nie byla odpowiednio przechowywana.. czy to nie jest juz tylko skupisko bakteri...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szanse na ciążę w tej sytuacji są dość niskie choć oczywiście nie można wykluczyć takiej możliwości.