Prawdopodobnie mam bulimię - co powinnam zrobić?

Witam. Mam 16 lat. Od paru miesięcy (chyba) choruję na bulimię. Już tłumaczę o co chodzi. Parę miesięcy temu przynajmniej raz na dzień wymiotowałam. Normalnie jadłam. Im dłużej w czasie, tym częściej wymiotowałam. Od 2 miesięcy to się zmieniło. Jem 2 razy na dzień - i to suchary z serkiem i wodą mineralną, nieraz jakąś zupę - i zawsze jak zjem to wymiotuję. Jestem bardzo chuda. Mam 175 cm, a ważę 55 kg. Może to normalna waga, ale parę tygodni temu ważyłam powyżej 65 kg. Proszę o radę, co mam robić?

Witam!

Proponowałabym, abyś udała się na wizytę do lekarza, ponieważ tylko na podstawie bezpośredniego kontaktu z lekarzem będzie można ustalić przyczynę Twoich zachowań. Na podstawie diagnozy różnicowej lekarz stwierdzi, czy opisane przez Ciebie objawy można przypisać bulimii. Ważne są dodatkowe pytania, dotyczące sposobu prowokowania wymiotów, a także częstotliwości tych zachowań. W diagnozowaniu bulimii ważne są również czynniki psychologiczne, dlatego proponowałabym, abyś zastanowiła się, co powoduje Twoją chęć wymiotów (czy akceptujesz swoje ciało, czy chciałabyś zmienić swoje ciało itp.) i ewentualnie zwróciła się o pomoc do psychologa. Pozdrawiam