Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa częstotliwość oddawania moczu

Jestem kobietą w wielu poniżej 25 lat. Czy to że chodzę sikać co najmniej 5 - 8 razy dziennie to problem? Czy powinnam udać się do lekarza czy może to normalna częstotliwość?
KOBIETA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wszystko zależy od tego ile płynów Pani przyjmuje. Im więcej pani pije tym większa jest diureza i potrzeba pójścia do toalety.
Jeśli coś Panią niepokoi lub występuje parcie na mocz przy prawie pustym pęcherzu, dolegliwości bólowe, itd. powinna Pani kontrolnie wykonać badanie ogólne moczu.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
częstotliwośc oddawania moczu jest zależna od wielu czynników, np. od stanu emocjonalnego, ilości przyjmowanych płynów, ewentualnej infekcji pęcherza, nadreaktywności pęcherza,jeżeli dla Pani to problem to proponuję skontakowac się z urologiem
pozdrawiam

0

Witam, nie ma jakichś ścisłych norm częstości oddawania moczu. Proponuję założyć tzw. dzienniczek mikcji (ilość przyjmowanych płynów, godzina i ilość oddawanego moczu w ciągu całej doby) i z tym wybrać się do urologa. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy