Prawidłowa waga dla 11-latki

Mam 11,5 lat i ważę 39 kg. Moje kumpele z klasy ważą przynajmiej 36 kg. Ja nie umiem schudnąć, chociaż chodzę codzienie na zajęcia sportowe. Sama nie wiem, czy dobrze ważę, czy za dużo?

Witam!

Nie podałaś wzrostu, stąd ciężko mi określić, czy stosunek masy ciała do wzrostu jest prawidłowy.

Nie sugeruj się masą ciała koleżanek. Ludzie różnią się między sobą: składem ciała (jeśli intensywniej ćwiczysz, w Twoim ciele więcej jest tkanki mięśniowej, która jest cięższa od tkanki tłuszczowej), wysokością, przemianą materii, typem budowy, na który wpływ wywierają także geny.

Zalecenia odnośnie prawidłowego odżywiania dla osób w Twoim wieku znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam ciepło