Prawidłowa waga dla wzrostu 170 cm

Witam, ważę 74 kg mam 13 lat i 170cm wzrostu. Próbuję się odchudzić nie jedząc kolacji i próbuję jeść mało słodyczy. Co mogę zrobić żeby schudnąć i czy mam nadwagę?
13 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoje BMI wynosi 25,6 (97 centyl), co oznacza początek otyłości.
Dobrze, gdybyś udała się z rodzicami do lekarza, w celu wykluczenia innych niż żywieniowe, przyczyn nadmiernej masy ciała.
Powinnaś także udać się do dietetyka pediatrycznego, który poprowadzi Twoje odchudzanie.
Nie odchudzaj się na własną rękę, ponieważ wszystkie niedobory składników odżywczych, mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Na pewno nie podejmuj głodówek.

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym  zdrowsze zamienniki i są to:
- galaretki owocowe
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze jeśli dodamy do nich np. starte jabłko
- batony zbożowe (typu muesli)
- sorbety owocowe
- koktajle mleczno-owocowe
- musy owocowe
- kakao na odtłuszczonym mleku
- cukierki na bazie słodzików
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

Nie zapomnij zwiększyć aktywności fizycznej.

Pozdrawiam