Prawidłowa waga i karmienie 3-miesięcznych wcześniaków

Dzień dobry - mam 2 córki, bliźniaczki, wcześniaki urodzone w 35tc. Waga 2020 oraz 1750, obie wzrost 46cm. Obecnie skonczyly 3mż i ważą 3650 oraz 3550, wzrost 50cm obie. Lekarz stwierdził, że ważą stanowczo za mało i jedzą za często (co 3h). Ile powinny więc ważyć i czy rzeczywiście przestawić na rzadsze karmienia? Dodatkowo lekarz zalecił dosypywanie lyzeczki kleiku ryzowego lub kukurydzianego do kazdego pokarmu (100ml, ktorych dzieci jednorazowo nie daja rady zjesc). Czy powinnam dodawac?

Masa ciała dzieci jest na dolnej granicy normy W okresie 3 miesięcy życia powinny przybrać na wadze ok. 700-1000 g w pierwszym miesiącu życia i po 500 w2 i w 3, czyli 1700-2000 g. 100 ml/ posiłek to trochę za mało, więc jeśli zjadają mniej może je Pani karmić częściej -co 3 godziny jest ok.