Prawidłowa waga przy 162 cm wzrostu

Mam na imię Marzena, mam 12 i pół roku. Ważę 52 kg przy wzroście 162. Ciągle uważam, że powinnam schudnąć. Nie uważam się za grubą, ale uważam, że powinnam ważyć 45kg . Wystające kości policzkowe, chudość to jest to. Zawsze byłam szczupła, ale teraz ...teraz zaczęło się. Mam niską samoocenę. Mama mówi, że nie jestem gruba, ale(tak zawsze jakieś, ale) powinnam mniej jeść. Nie wiem już co ze mną jest.?Moi rodzice są grubi, maja wyraźną nadwagę. Myślę, że to co robię to po prostu obawa przed przytyciem. Mam koleżanki o wiele szczuplejsze. Zazdroszczę im. Nie rozumiem co ze mną nie tak!
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 19,8.
Odpowiada to 50-75 centylowi.
Masz prawidłową masę ciała.
Nie musisz się martwić.
Troska Twoich rodziców, jest prawdopodobnie spowodowana ich problemem z nadwagą.
Chcą dla Ciebie jak najlepiej.
Wzmożony apetyt jest związany z okresem dojrzewania, czyli procesem, do którego potrzeba wiele energii.
Reasumując: wszystko z Tobą w porządku.
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam