Prawidłowa waga przy 164 cm wzrostu

mam 12 lat 164cm i ważę 70 kilogramów ile kilogramów powinienem schudnąć
12 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W/g siatek centylowych masz nadwagę. Prawidłowa waga dla twojego wieku powinna mieścić się w przedziale 48-53 kg.

Witaj,
Prawidłowa waga dla 12 latka mającego 164cm wzrostu mieści się w zakresie 55 -64kg. W zwiąku z tym powinieneś schudnąć około 10kg. Wyeliminuj z diety błędy żywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe i zwiększ aktwność fizyczną. Unikaj słodyczy, słodzonych napojów, kolorowych np. cola, woda smakowa, oraz chipsów i żywności typu fast food.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek