Prawidłowa waga przy 167 cm wzrostu

Mam 12 lat 167cm wzrostu i 62 kg, jestem moim zdaniem gruba, chociaż moje koleżanki uważają inaczej, ale chyba po prostu są miłe. Jem ok 4 posiłków dziennie, ćwiczę na lekcjach w-f i codziennie jeżdżę jakieś 30-60 min na rolkach. Chciałabym się dowiedzieć, czy mam bardzo dużą nadwagę i jak mogłabym schudnąć w 2 miesiące żeby ważyć 50 kg? Bardzo proszę o radę :(
12 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim wieku nie poleca się stosowania diet odchudzających bez wyraźnego powodu.
Dokładnej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz/pielęgniarka w czasie wizyty kontrolnej.
Czasami większa masa ciała może wynikać np. z większej zawartości tkanki tłuszczowej, czy "cięższej budowy ciała".
Nie jestem w stanie ocenić tego tylko i wyłącznie w ramach porady internetowej.

Kilka ważnych zasad:
1. Staraj się jak najwięcej czasu spędzać aktywnie.
2. Jadaj regularnie - łącznie 5 posiłków, każdy co ok. 3 godziny.
3. Wyeliminuj bomby kaloryczne: chipsy, paluszki, fast-foody, słodycze.
Zamiast tego zaprzyjaźnij się z warzywami i owocami.

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam