Grejpfrut na odporność

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Twój wskaźnik BMI wynosi 18.04 kg/m2 Oznacza to iż twoja waga jest prawidłowa w odniesieniu do wieku i wzrostu. Zakres normy dla tych paramterów to 15.8 - 23.5 kg/m2. Prawidłowa waga dla Twojego wzrostu powinna mieścić się w przedziale 47.3 - 70.3 kg. Jeżeli uprawiasz sport i jesteś na co dzień aktywna fizycznie, nie martw się chwilową niedyspozycją związaną z kontuzją.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam serdecznie,
Wg. norm i siatek centylowych Twoja waga powinna wynosić ok. 60-63 kg. Wszystko oczywiście zależy od budowy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej... Twoje zapotrzebowanie energetyczne przy bardzo intensywnych codziennych treningach wynosi nawet 2800 kcal. Jeżeli teraz masz przerwę od trenigów możesz spożywać o ok. 500 kcal. mniej. Pamiętaj jednak, że nie tylko ilość energii się liczy ale również to z czego ją przyjmujesz.. W Twojej diecie nie może przede wszystkim zabrakąć węglowodanów (jako głównego źródła energii dla pracujących mięśni), ale również białka (bięsa, ryb, nabiału), warzyw i owoców.
pozdrawiam.
Małgorzata Krukowska - dietetyk

0

Witam, Twoja masa ciała w stosunku do wieku jest jak najbardziej prawidłowa. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie energetyczne przy wysiłku fizycznym (po tym jak powrócisz do treningów), dla Twojego wieku to około 2500 kcal, obecnie kiedy nie ćwiczysz około 2100 kcal. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy