Prawidłową wagę do wzrostu

Jestem kobietą, mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę około 57 kg. Czy moja waga jest prawidłowa?

Witaj,

Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa. Twoje aktualne BMI (19,7) na siatkach centylowych znajduje się pomiędzy 25 a 50 centylem, co właśnie to potwierdza.

Oczywiście zachęcam Cię do stosowania na codzień zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia. Pomoże Ci to utrzymać prawidłową wagę i przyczyni się do Twojego zdrowia. Ciekawe wskazówki na ten temat znajdziesz w artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam Cię serdecznie