Prawidłowe określenie daty poczęcia dziecka

Witam, proszę o pomoc. Wiem, że początek ciąży każdy lekarz ginekolog liczy od daty pierwszego dnia ostatniego krwawienia, ale o ciąży można mówić w czasie zapłodnienia(owulacji) czy od zagnieżdzenia się w macicy ? Bo jeżeli lekarz mówi, że dziecko ma ok. 3 tygodnie to znaczy, że do zapłodnienia doszło ok 3 tygodnie temu czy 3 tygodnie od zagniezdzenia sie zarodka? Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście wiek ciąży określa się na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki a koryguje się go za pomocą daty owulacji czyli możliwego zapłodnienia.