Prawidłowe wyniki USG płodu w 30 tygodniu
Witam serdecznie.
Wczoraj byłam na badaniu USG płodu (30 tydz.) Oto wyniki: BPD 8,7cm 33w1d HC2 29,6cm 30w2d AC 23,6cm 30w4d HL 5,1cm 29w6d FL 5,5cm 29w5d Po tym badaniu zmienił się wiek ciąży z 30w na 30w 5d. Lekarz powiedział, że dziecko jest duże (waga 1734g) i że wszystko jest OK. Leży główką w dół. Ale ja od rana interpretuje te wyniki i rozszyfrowuję powyższe skróty i zaniepokoił mnie pierwszy wynik BPD 8,7cm 33w1d, który odbiega znacznie od pozostałych (3 tyg) wiem, że jest to szerokość główki.
Proszę o interpretację tych wyników, czy ta rozbieżność to coś poważnego i czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
To normalne, że nie wszystkie wymiary płodu odpowiadają temu samemu wiekowi ciąży. Ten jest jedynie orientacyjny. Dziecko rośnie w swoim indywidualnym tempie, poszczególne części ciała powiększają się w różnym czasie o różną długość. Każde dziecko jest również inne i nie musi wcale odpowiadać wzorcowi ustalonemu arbitralnie i zaprogramowanemu w aparacie USG. Najważniejsze, że szacowana masa ciała jest w normie- nie ma hipotrofii, która wskazywałaby na to, że płód nie ma pełnego komfortu w macicy. Proszę być dobrej myśli :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwej końcówki ciąży i rozwiązania!