Prawidłowy rozwój ciąży. Czy jest szansa?
Witam! Zacznę prosto z mostu: dziś rano byłam u ginekologa, potwierdził mi, że mam pęcherzyk, nie pamiętam czy mówił mi coś o zarodku, co mnie teraz strasznie nurtuje :( Okres miała 25 czerwca, czyli jestem teraz w 5 t.c. Następny termin mam na 16 sierpnia, aby sprawdzić czy jest bicie serca.
Dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu miałam policystyczne jajniki, w styczniu zabieg na sprawdzenie drożności jajników, który wykazał, że lewy jajnik jest nie drożny - ma kilka zwęrzeń - i do tego wszystkiego mam niedoczynność tarczycy. Na szczęście idę dziś do mojej lekarki, aby zacząć zwiększać dawkę E*** (L-tyroksyna).
Czy przy tylu problemach zdrowotnych będę słyszała za te 3 tygodnie serduszko mojego maluszka? Na zdjęciu USG widzę tylko czarną plamkę (nie pamiętam czy na monitorze był zarodek). Mój pęcherzyk ma obecnie 0,5cm.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Gratuluję zajścia w ciążę, pomimo problemów zdrowotnych. Obecnie w Pani przypadku najważniejsze jest monitorownie hormonów tarczycy i utrzymywanie ich na prawidłowym poziomie. Zaniedbanie tego może doprowadzić do poronienia lub nieprawidłowego rozwoju płodu.
Zespół policystycznych jajników również może zwiększyć szansę poronienia w pierwszym trymestrze ciąży. Nie mogę Pani napisać, czy wszystko będzie dobrze, ale na pewno ma Pani dużą szansę na szczęśliwe rozwiązanie ciąży, czego Pani z całego serca życzę.
Pozdrawiam serdecznie!