Prawidłowy rozwój ciąży. Czy jest szansa?

Witam! Zacznę prosto z mostu: dziś rano byłam u ginekologa, potwierdził mi, że mam pęcherzyk, nie pamiętam czy mówił mi coś o zarodku, co mnie teraz strasznie nurtuje :( Okres miała 25 czerwca, czyli jestem teraz w 5 t.c. Następny termin mam na 16 sierpnia, aby sprawdzić czy jest bicie serca.

Dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu miałam policystyczne jajniki, w styczniu zabieg na sprawdzenie drożności jajników, który wykazał, że lewy jajnik jest nie drożny - ma kilka zwęrzeń - i do tego wszystkiego mam niedoczynność tarczycy. Na szczęście idę dziś do mojej lekarki, aby zacząć zwiększać dawkę E*** (L-tyroksyna).

Czy przy tylu problemach zdrowotnych będę słyszała za te 3 tygodnie serduszko mojego maluszka? Na zdjęciu USG widzę tylko czarną plamkę (nie pamiętam czy na monitorze był zarodek). Mój pęcherzyk ma obecnie 0,5cm.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Gratuluję zajścia w ciążę, pomimo problemów zdrowotnych. Obecnie w Pani przypadku najważniejsze jest monitorownie hormonów tarczycy i utrzymywanie ich na prawidłowym poziomie. Zaniedbanie tego może doprowadzić do poronienia lub nieprawidłowego rozwoju płodu.

Zespół policystycznych jajników również może zwiększyć szansę poronienia w pierwszym trymestrze ciąży. Nie mogę Pani napisać, czy wszystko będzie dobrze, ale na pewno ma Pani dużą szansę na szczęśliwe rozwiązanie ciąży, czego Pani z całego serca życzę.

Pozdrawiam serdecznie!