Prawostronne zwapnienie gruczołu krokowego
Witam. Po odebraniu badania usg męża w opisie było jw. Co to oznacza, czy zwapnienie może mieć wpływ na płodność? Jakie są przyczyny takich zwapnień i jakie są skutki nieleczenia? Mąż ma 36 lat i bardzo ciężko zmusić go do dalszych badań i leczenia, a ja nie mam argumentów. Proszę o pomoc!

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Marcin Buczek
48 poziom zaufania
Szanowna Pani,
zwapnienia w gruczole krokowym najczęściej są pozostałością po przebytym albo aktualnie przebywanym zapaleniu. Jeżeli mąż ma jakieś dolegliwości związane z drogami moczowymi, dobrze byłoby, aby urolog osobiście ocenił zdjęcie, przebadał męża i zadecydował o ewentualnym dalszym postępowaniu.