Prawy staw kolanowy z nieznacznie zwiększoną ilością płynu

interpretacja wyniku rezonansu kolana prawego W wykonanym badania prawy staw kolanowy z nieznacznie zwiększoną ilością płynu w okolicy więzadła krzyżowego przedniego i korzenia przedniego łąkotki bocznej - w tej okolicy możliwa jest torbiel o wymiarach ok 9x6mm( zmiana widoczna na obrazach PD- zależnych fatsat w płaszczyźnie poprzecznej).Prawidłowe ustawienie rzepki w wyproście.Chrząstka stawowa na powierzchniach stawowych stawu rzepkowo-udowego i stawu kolanowego nie zmieniona.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecność płynu w stawie może wynikać z faktu iż opisywana torbiel uciska na tkanki i wywołuje miejscowy stan zapalny. Proponuje konsultację z ortopedą.