Preejakulat - ciąża

Bardzo proszę o konsultację i pomoc w dręczącym mnie bardzo problemie.
Mam 30 lat i jestem w ciąży. Od 3 miesięcy staraliśmy się intensywnie z 28 letnim mężem o dziecko i nic. Po tych nieudanych próbach miałam chwile zwątpienia i spotkałam się z poprzednim partnerem który ma 40 lat. Dotykał tą samą dłonią swojego członka i mojej pochwy na długo przed wytryskiem, ale zauważyłam płyn, prawdopodobnie był to preejakulat. Włożył mi palec raz głęboko do środka. Boję się, że doszło wtedy do zapłodnienia.

Dodam, że miał 40 lat, ja miałam dni płodne. Miesiączkuję bardzo nieregularnie. Ostatnią miesiączkę miałam 15 kwietnia, feralne spotkanie z prejakulatem odbyło się 30 kwietnia, a z mężem współżyję regularnie.
Termin porodu mam wyznaczone na 25 stycznia. Bardzo się boję, że zaszłam w ciążę z byłym partnerem poprzez preejakulat, a nie z moim mężem. Jakie są szanse?
Proszę o szczera odpowiedź, bardzo mnie to dręczy.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Szanse, że ojcem dziecka jest Pani były partner są niewielkie. Wcześniejsze niepowodzenia były spowodowane najprawdopodobniej Pani zaburzeniami hormonalnymi (nieregularne miesiączki), a nie słabą jakością nasienia męża. Zresztą trzymiesięczny okres starania się o dziecko jest krótki, świadczy o pełnej płodności partnerów. Szansa na zajście w ciążę od ocierania się o hipotetyczny preejakulat jest bardzo wątpliwa. Choć w Pani psychice pewnie długo jeszcze to spotkanie będzie zadrą i przyczyną wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie!