Preejakulat na palcach a ryzyko zapłodnienia

Witam.Mam pewne obawy. Otóż ostatnio z dziewczyną uprawialismy petting. W pewnym momencie poczułem ze z mojego narządu wypłynał preejakulant, jest to raczej normalne gdy facet sie podnieci. Ale mam pewne obawy gdyż prawdopodobnie dotknałem tego płynu (lecz wytarłem delikatnie ręke w pościel) a nastepnie po krótkiej wsadzałem palce swojej dziewczynie do pochwy. I tu jest moje pytanie, czy jest szansa że zajdzie przez takie coś w ciąże ? czytałem wiele na ten temat ale mam juz namieszane w głowie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciążą w takiej sytuacji nie jest niczym pewnym. Oczywiście istnieje taka szansa jednak aby do tego doszło musiałyby być spełnione pewne warunki, w tym okres dni płodnych u partnerki. Reasumując szansa na ciążę jest dość mała, jednak nie mogę jej obiektywnie wykluczyć.