Preejakulat, tabletki antykoncepcyjne

Przedstawię sytuację.
Kobieta dostała okres w środę. Rozpoczęła przyjmowanie tabletek anty y***. Niestety w piątek rano zostawiła tabletki w samochodzie, którym jej matka pojechała do Gdyni. W piątek wieczorem pieszczoty, ona miała tampon - pieszczoty penisem jej pochwy. W niedzielę stosunek w prezerwatywie (przed stosunkiem wyjęła tampon-był we "krwi",w trakcie stosunku i na prezerwatywie jej brak"). Moja "genialna" kobieta chce brać tabletki jak tylko je odzyska-w poniedziałek rano. Teraz pytanie.
3 dzień okresu to dni niepłodne-racja?
Płyn wydostający się z penisa pieszczotach (preejakulat??)- nie posiada plemników zdolnych do zapłodnienia-racja?
Przyjmować tabletki od poniedziałku?? Jakie są realne szanse na zapłodnienie?
Dziękuje za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Przedstawię sytuację.
Kobieta dostała okres w środę. Rozpoczęła przyjmowanie tabletek anty y***. Niestety w piątek rano zostawiła tabletki w samochodzie, którym jej matka pojechała do Gdyni. W piątek wieczorem pieszczoty, ona miała tampon - pieszczoty penisem jej pochwy. W niedzielę stosunek w prezerwatywie (przed stosunkiem wyjęła tampon-był we "krwi",w trakcie stosunku i na prezerwatywie jej brak"). Moja "genialna" kobieta chce brać tabletki jak tylko je odzyska-w poniedziałek rano. Teraz pytanie.
3 dzień okresu to dni niepłodne-racja?
Płyn wydostający się z penisa pieszczotach (preejakulat??)- nie posiada plemników zdolnych do zapłodnienia-racja?
Przyjmować tabletki od poniedziałku?? Jakie są realne szanse na zapłodnienie?
Dziękuje za odpowiedź.

Witam!

W znakomitej większości podczas miesiączki kobiety są w czasie dni niepłodnych. Również może być u Pana dziewczyny nieznaczne przesunięcie owulacji ze względu na przyjęcie dawki tabletek antykoncepcyjnych.
W tym cyklu antykoncepcja hormonalna będzie już nieskuteczna (dlatego należy stosować inną metodę antykoncepcyjną) i nie powinno się po takiej długiej przerwie wracać do tego samego opakowania. Należy przeczekać do następnego krwawienia i zacząć brać od początku.

Jeśli natomiast w poniedziałek tabletki zostały wzięte - należy się skontaktować ze swoim ginekologiem, w celu ustalenia dalszego trybu przyjmowania tabletek. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania, mimo bardzo małego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, proponuję wykonanie testu ciążowego, ponieważ antykoncepcji hormonalnej w czasie ciąży nie można przyjmować.

W prejekulacie są plemniki, rzeczywiście jest ich bardzo mało, ale istnieje małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę - dlatego stosunek przerywany jako metoda antykoncepcyjna jest mało skuteczny.

Polecam artykuł: Plusy i minusy antykoncepcji

serdecznie pozdrawiam!

Tutaj znajdzie Pan artykuł o antykoncepcji hormonalnej.

Serdecznie pozdrawiam!