Preparat ziołowy na chorobę F41.2

Witam, jaki jest bezpieczny okres na rozpoczęcie suplementacji rhodiola rosea od dnia zażycia ostatniej tabletki ssri? Albo który inny preparat ziołowy polecacie Państwo na objawy choroby F41.2? Leczony dłuższy okres aurex20mg 1 tab na dobę. Zrezygnowałem z farmakoterapii gdyż nie widzę poprawy przy sytuacjach mocno stresujących. Stawiam na naturalne środki. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani stosować preparat rhiodiola rosea to właściwie może Pan go przyjmować od razu po odstawieniu SSRI. Jeśli jednak ma Pan zdiagnozowane mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne, to sugerowałabym nie odstawiać leków bez konsultacji z lekarzem psychiatrą. Może to bowiem spowodować znaczne pogorszenie stanu Pana zdrowia. Jeśli zaś stosowany Aurex nie przynosił oczekiwanej poprawy, być może wystarczy tylko zmienić lek. Proszę o tym porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą.

F41.2, czyli zaburzenia lękowo-depresyjne mieszane, to problem, na który najlepiej pomaga psychoterapia w połączeniu z SSRI.

Obawiam się, że preparat ziołowy nie pomoże bardziej niż leki. Zachęcam do poszukania dla siebie psychoterapeuty!