Preparaty przeciwko pryszczom działające od wewnątrz i na zewnątrz

jak pozbyć się pryszczy ? od zewnątrz i od wewnątrz ? jakie preparaty mogę stosować ??
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma jednego panaceum na pryszcze. '' od wewnątrz '' pomaga odpowiednia dieta zaś ''od zewnątrz'' na trudno gojące się zmiany warto zastosowac antybiotyk np Tribiotic. Często uciążliwe pryszcze wynikają z nadkażenia bakteryjnego.

Witam,
jest kilka odmian trądziku. W zależności od jego rodzaju, stopnia nasilenia i czasu trwania oraz płci i wieku stosujemy różne leki miejscowe i doustne. Nie da się za pomocą internetu właściwie zaplanować leczenia. Zapraszam do dermatologa.
Pozdrawiam