Preparaty wybielające zęby a zdrowie zębów

Czy warto stosować perparaty wybielające zęby takiej jak Whitetime itp. Czy one są na pewno zdrowe dla zębów?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Według zapewnień producenta i lekarzy dentystów z nim współpracujących preparat Whitetime jest bezpieczny. Proszę jednak pamiętać, że nie wszystkie takie preparaty są szczegółowo zbadane pod kątem bezpieczeństwa dla naszego uzębienia. Stosowanie tego typu produktów zdecydowanie warto zatem zawsze konsultować ze swoim lekarzem dentystą!

Lek. Izabela Ĺawnicka

Podejrzewam, iż pytanie zadane jedynie po to aby zwiększyć ilość nazwy "Whitetime" pojawiającej się w internecie. W każdym bądź razie nie byłem w stanie stwierdzić tego jaki jest skład tego preparatu w związku z tym ciężko wypowiadać się na temat skuteczności i jego wpływu na zdrowie jamy ustnej. Na stronie Whitetime.pl napisane jest "Badania stomatologiczne potwierdziły, ze niepowtarzalna receptura Whitetime, sprawia iż produkt jest bardziej skuteczny niż inne środki dostępne na rynku " . Nie jest napisane kto przeprowadzał te badania i od jakich dokładnie środków jest skuteczniejszy. Trochę to podejrzane.

Uważam,że wszystkie formy wybielania powinny być stosowane pod nadzorem lekarza!!!
Jeśli chodzi o wspomniany w pytaniu Whitetime-zawiera on aż 17% nadtlenku karbamidu-jest to duze stężenie stąd możliwe są dobre wyniki takiego wybielania jak również mnóstwo skutków ubocznych,których można by uniknąć stosując je pod nadzorem np poparzenie i martwica brodawek dziaslowych

Korzystając z różnego typu preparatów zakupionych poza gabinetem stomatologicznym, należy zawsze dokładnie zapoznać się z ulotką i zawsze można zasięgnąć opinii lekarza stomatologa. Wszystkie preparaty wykorzystywane do wybielania zębów zawsze w pewnym stopniu wpływają na zęby i przed wybieleniem zębów trzeba skontrolować uzębienie u dentysty. Pozdrawiam I. Sokólska