Prężenie się u niemowlaka

Witam. Mój 4,5 miesięczny synek od dwóch dni bardzo się pręży i wygina do tyłu. Czasami jak leży to staje na piętach. Obecnie przyjmuje antybiotyk, bo boli go uszko i nie wiem, czy może to być przyczyną tych problemów. Jak miał kolki też się prężył, więc chodziliśmy z nim na masaże rozluźniające. Pediatra nie stwierdził wzmożonego napięcia, ale bardzo mnie to martwi... Obawiam się, że może mieć to negatywny wpływ na jego rozwój. Dodam, że nie przekręca się sam na boczki, szczególnie na prawym boku nie lubi leżeć. Trzymając go na rękach często wydłuża prawy bok. Co robić jak mu pomóc i do jakiego lekarza się udać, jeśli to konieczne.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachowanie maluszka może być wynikiem kolek i niestrawności. Przyjmowanie antybiotyków jest dość inwazyjne, więc być może kręcenie się i prężenie wynika ze słabej perystaltyki jelit. Wato również skonsultować się z neurologiem dziecięcym, ponieważ zachowanie maluszka może mieć podłoże neurologiczne i wówczas dobrze jest podjąć odpowiednie działanie:) Neurolog może zalecić konsultację u rehabilitanta ze wskazaniem masaży itp.

Pozdrawiam