Prezerwatywa a dwa stosunki

Kilka dni temu kochałam się z chłopakiem, zastosowaliśmy prezerwatywę, po stosunku zdjął ją. Później kochaliśmy się drugi raz, również stosując prezerwatywę. Czy istnieje możliwość, że na drugiej prezerwatywie podczas zakładania, znalazły się plemniki i czy mogę być teraz w ciąży? Do stosunku doszło 6-go dnia cyklu.

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam!

Szansa zabrudzenia prezerwatywy nasieniem z poprzedniego wytrysku zawsze istnieje, jednak z uwagi na to, że do stosunku doszło w dość wczesnej fazie cyklu (6 dzień), prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jest w Pani przypadku bardzo niewielkie. Jednak w razie braku kolejnej miesiączki w oczekiwanym terminie, należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!