Prezerwatywa, dwie żółte plamki i ciąża

Cześć, mam na imie Marlena. Ostatnio uprawiałam seks z swoim chłopakiem. Miesiączkę miałam 6.11.2009 r. Po skończeniu stosunku mój facet zauważył na pościeli dwie plamki żółte. Kochaliśmy się z prezerwatywą, poszedł do toalety zobaczyć, czy nie jest przedziurawiona, lecz byla cała. Boję się, że zaszłam w ciążę, a miesiączkę moge dostać jeszcze 4 grudnia. Co mam zrobić? Boję się niesamowicie.

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Jeśli Pani niepokój jest aż tak duży, proszę wykonać test ciążowy (może pani wykonać test z moczu lub oznaczyć stężenie beta-hCG we krwi). Pozwoli on na potwierdzenie lub wykluczenie ciąży - chociaż test wykonywany z moczu zbyt wcześnie czasem może być ujemny pomimo obecności ciąży. Myślę jednak, że dopóki miesiączka nie będzie się opóźniała, nie ma Pani powodów do obaw.

Pozdrawiam.