Próba popełnienia samobójstwa

Witam. Chciałbym zapytać się czy musze powiedzieć lekarzowi psychiatrze że próbowałem popełnić samobójstwo? I czy jakbym powiedział to by mnie skierował na oddział psychiatryczny? Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Szczerość w rozmowie z psychiatrą umożliwiłaby mu niesienie pomocy Panu. Nie jest konieczna hospitalizacja, chyba że istnieje obecnie realne zagrożenie dla Pana życia.
Proszę udać się do psychiatry. Depresja jest chorobą jak każda inna i warto ją leczyć.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Dla terapii zarówno psychiatrycznej jak i każdej innej bardzo ważna jest szczerość w kontakcie pacjent-lekarz. Możliwe, że taka informacja stałaby się wskazaniem do hospitalizacji.