Próba samobójcza a kontakty z bliskimi

Dzień dobry , Mam problem miałam kilka miesięcy temu próbę samobójczą i zraniłam tym pewną osobę ważną w moim życiu teraz nie wiem co zrobić jak porozmawiać jak chce to nie wiem jak. Wstydzie się tego co zrobiłam, boje się ja no to zareaguje co powiedzieć i wgl. nie wiem co zrobić żeby ze mną porozmawiała. co ja mam zrobić jak zacząć jak z tym sobie poradzić

Aleksander Ropielewski

Trudno mi udzielić jednoznacznej porady, ponieważ nie wiem jakie powody stały za podjęciem próby samobójczej. Zawsze szczerość jest dobrym rozwiązaniem. Sugeruję poprosić bliską osobę, że chce Pani z nią porozmawiać na temat swojej próby samobójczej. Na spokojnie w dogodnym dla obojga czasie i okolicznościach. Otwartość i zaufanie są kluczowe aby mówić o tak trudnych sprawach.

Dzień dobry,

A czy jest Pani pod opieką lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty ?
Jeżeli nie - to jak najbardziej namawiam na wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie m.in.: będzie mogła Pani porozmawiać z psychologiem/psychoterapeutą o swoim problemie.