Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, jeśli chłopak chce popełnić samobójstwo?

CHŁOPAK PRÓBUJE POPEŁNIĆ SAMOBÓJSTWO- CO ROBIĆ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Ryzyko samobójstwa w depresji

Jeśli o tym mówi, ma myśli i tendencje samobójcze- warto zaproponować leczenie- spotkania ze specjalista, psychiatra, psychologiem. Myśli i tendencje suicydalne mogą wynikać z przezywanego kryzysu jak również z depresji i innych chorób. Warto podjąć leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry,

Namówić partnera na wizytę u lekarza psychiatry.
A w sytuacji zagrożenia życia - zadzwonić na pogotowie.

0

Dzień dobry, jedyne co Pani może zrobić w tej sytuacji to powiadomić o tym fakcie najbliższych (rodziców. rodzeństwo) aby zdawali sobie sprawę z zagrożenia. Pani chłopak z kolei powinien umówić się na wizytę do lekarza psychiatry - ten oszacuje na ile poważne są zaburzenia partnera i zaleci leczenie (leki + najprawdopodobniej psychoterapię u terapeuty). Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Witam Panią serdecznie. Przede wszystkim bardzo poważnie powinna Pani podejść do tematu - nigdy bowiem nie wiadomo jak bardzo istotne jest zagrożenie. Jeśli chłopak ma myśli samobójcze powinien jak najszybciej zgłosić się do psychiatry, a potem do psychologa - specjalista potrafi ocenić ryzyko popełnienia samobójstwa. Jeżeli myśli są bardzo nasilone, chłopak już próbował popełnić samobójstwo lub ma plan samobójczy powinna Pani poinformować jego rodzinę, mówiąc mu wcześniej o tym, rodzina zaś powinna poszukać pomocy u psychiatry. Gdyby zaś chłopak informował Panią, że to zrobi to proszę wezwać pogotowie ratunkowe (jeśli nie wyraża zgody na leczenie) lub osobiście zawieść go na izbę przyjęć do szpitala psychiatryczego (jeżeli wyraża zgodę na leczenie). Proszę też pamiętać, że osoba, która zgłasza Pani taki problem i sama nie chce podjąć leczenia jest przede wszystkim agresywna w stosunku do Pani, bo chce uczynić Panią odpowiedzialną za własne życie. Tymczasem, jeśli on nie chce się leczyć to Pani jest bezradna, chyba, że zawiadomi Pani pogotowie. Proszę więc w trosce o siebie i chłopaka namówić go na wizytę u psychiatry, jeśli się nie zgodzi poinformować jego rodzinę, a w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia (mówi, że to zrobi) zawiadomić karetkę pogotowia. Małgorzata Danielewicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy