Probiotyk dla niemowląt na zaparcia

Dzień dobry, chciałabym zapytać jaki probiotyk dla niemowląt na zaparcia najlepiej będzie zastosować u 2,5-letniego dziecka? Chciałabym zastosować probiotyk dla niemowląt Debridat albo Delikol. Czy zastosowanie jednego z nich będzie dobre dla dziecka czy może jednak lepszym wyjściem byłoby użycie jakiegoś innego probiotyku dla niemowląt? I chciałabym jeszcze zapytać czy oprócz tych probiotyków dla niemowląt mogłabym jeszcze zastosować Bobotic forte? Moje 2,5-letnie dziecko cierpi na silne zaparcia, chciałabym mu pomóc i wydaje mi się, że własnie probiotyk będzie tu najlepszym rozwiązaniem. Niestety nie bardzo znam się na lekach dla dzieci i nie wiem który najlepiej będzie podać. Czy mogę prosić o poradę w tych sprawach, o których napisałam? Bo nie wiem już co mam robić a widzę, że dziecko się męczy... Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Pierwsze pytanie: jak karmione jest dziecko? dziecko karmione piersią może nie oddawać stolca nawet do 10 dni pod warunkiem, że nie ma innych objawów, niepokoju, bólu brzucha ponieważ pokarm kobiecy jest ubogoresztkowy, w okresie zwłaszcza intensywnego wzrostu stolce mogą być rzadziej. Delicol wskazany jest w stanach nietolerancji laktozy, które raczej objawiają się biegunkami ze śluzem, ewentualnie krwią. A bobotic forte wskazany jest w przypadku wzdęć. Ewentualnie można podać debridat, ale wskazane jest rozważenie czy jest to rzeczywiście zaparcie czy raczej fizjologia.
Pozdrawiam