Problem alkoholowy w rodzinie 22-letniej osoby

Witam. Mam 22 lata mieszkam z rodzicami którzy piją alkohol . Tata piję cały czas mama raz na pół roku i tak po dwa tygodnie do tego momentu aż boimy się że straci życie . Mam też 3 braci z czego dwóch pracują wyjezdzają w delegacje dobrze zarabiają ale jak wrócą na dwa trzy dni to piją cały czas jeden z nich starszy jak wypije to trzeba siedzieć cicho i robić tak aby nie było kłótni często wyciąga ręcę do ojca. Mama miała bardzo dobrą pracę straciła ją przez alkohol . bardzo proszę o pomoc.

Proponuję podjęcie terapii dla osób współuzależnionych lub terapii Dorosłych Dzieci Alkoholików. Tam udzielone zostaną Pani porady jak może Pani poradzić sobie z tą sytuacją.

Dzień dobry, w takiej sytuacji proszę się skontaktować z ośrodkiem zajmującym się pomocą dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Informacje na temat miejsc zajmujących się tego typu wsparciem uzyska pani w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Pozdrawiam.