Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem natury psychicznej

Witam:) yśle o wizycie u psychologa z pewnym problemem natury psychicznej. I nie wiem czy lepszy będzie psycholog czy psychiatra. Tak sobie myślę, że skoro problem leży w psychice to lepiej to psychiatry bo psycholog zajmuję się raczej jakimiś sytuacjami, z którymi sobie nie radzimy. Natomiast psychiatra kojarzy mi się z leczenie chorób psychicznych typ. schizofrenia. A to nie tego typu problem. Proszę więc o radę co będzie dla mnie lepsze psycholog czy psychiatra?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Psychologia międzykulturowa

Witam. Niestety nie napisała pani jaki to problem wiec trudno to określić. Psycholog może i zajmuje się jak to pani napisała sytuacjami ale nie tylko. Psycholog - psychoterapeuta zajmuje sie rowniez psychiką np nerwicami, zaburzeniami osobowości, uzaleźnieniami itd wiec warto wybrać się do psychoterapeuty a jeżeli on uzna źe wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry to pania tam skieruje albo skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego który również powinien zaproponować odpowiednią drogę leczenia czy to u psychologa czy u psychiatry. Pozdrawiam

0

Dzień dobry, psycholog nie zajmuje się tylko problemami z którymi sobie nie radzimy, psycholog zajmuje się jak najbardziej badaniem, diagnozowaniem struktury psychicznej - jednak nie przepisuje leków. Nie napisała pani czego dotyczy pani problem. Zachęcam w takim razie do skonsultowania się w pierwszej kolejności z psychologiem, na pewno doradzi pani jakie mogą być dalsze kroki w leczeniu. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy