Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Boję się ośmieszenia jak pójdę do lekarza z pytaniem czy nie mam depresji

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy przyczyną tego co się dzieje ze mną nie jest depresja są dni że jestem tego pewien ale są takie dni że wydaje mi się że wszystko jest ok. przeczytałem na internecie obiawy depresji i wiele z nich jest mi bardzo bliskich choć nie jestem tego pewien. Pewnie bym się udał do lekarza ale mieszkam od 5 lat w Anglii i mam problem z tym czy lekarz zrozumie co ja mu chce przekazac i drugi problem to czy ja dokładnie będe wiedział jakie zalecenia on chce mi przekazać (moja znajomość angielskiego jest na poziomie średnim) nie bardzo wiem co mam zrobić Robert

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam Serdecznie Panie Robercie
Skoro podejrzewa Pan u siebie objawy depresji, jedyną metodą zweryfikowania Pana wątpliwości jest wizyta u lekarza psychiatry. Jeżeli jest to depresja, zdecydowanie nie ma na co czekać. Rozumiem Pana obawy dotyczące problemów językowych. Wyjściem z sytuacji może być wybranie się do lekarza (który z pewnością Pana nie wyśmieje) razem z osobą, do której ma Pan zaufanie, a która posługuje się językiem w stopniu umożliwiającym pełną komunikację. Drugim rozwiązaniem może być próba znalezienia polskiego psychiatry praktykującego w Anglii. Proponuję skorzystanie ze strony polscylekarze.org, lub posłużenie się wyszukiwarkami internetowymi.
pozdrawiam

Psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy