Problem w związku z mężczyzną

Witam mam 22l.mam chlopaka od 6mc i problem w tym ze malo ze soba rozmawiamy,mnie to przeszkadza jemu czuje ze tez czasem nie wiem o czym mam z nim rozmawiac nasze rozmowy sa o ni czym przez co zwiazek sie nie rozwija.Dodam ze ja jestem zamknieta osoba nie wiem czemu tak jest mam czasem takie dni zebym rozmawiala i tak caly dzien a czasem zamykam sie totalnie.Kiedy bylam dzieckiem bylam spychana przez rowiesnikow ale czy to moze miec w plyw na to vo jest teraz?

Z problemem jaki Pani opisuje warto zgłosić się do psychologa, bowiem wszystko co jest złe w Pani życiu, wynika z Pani sposobu myślenia, a został on uporządkowany przez Pani podświadomość, która rządzi tym co Pani myśli, czuje i jak się zachowuje. Na szczęście może Pani przejąć odpowiedzialność za swoje życie, bo może Pani nauczyć swoją podświadomość nowych sposobów myślenia.
Zachęcam do skorzystania z dobrej psychoterapii.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam Panią serdecznie. Myślę, że warto podkreślić fakt, że spotyka się Pani ze swoim chłopakiem. Oznacza to bowiem, że pomimo trudności w relacjach próbuje Pani się wiązać i pracować nad jakością swoich związków. Warto zastanawiać się nad sobą. Ciekawe jest to, że opisuje się Pani jako milcząca lub "rozgadana". Warto obserwować, kiedy następuje zmiana. Nie bez znaczenia jest fakt, że w dzieciństwie rówieśnicy odtrącali Panią. To również warto rozumieć, by nie powtarzać tego w aktualnych relacjach. Myślę, że korzystnie byłoby, gdyby zgłosiła się Pani na konsultację do doświadczonego psychoterapeuty. Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu udzieli Pani infromacji, na czym jego zdaniem polega problem z komunikacją i jak można udzielić Pani odpowiedniej pomocy.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam, powodów takiego stanu rzeczy może być kilka, napiszę o trzech w mojej ocenie najbardziej prawdopodobnych. Jeśli poziom intymności czyli mówiąc prościej takiego przyjacielskiego porozumienia jest w związku za niski może to wynikać z niedostatecznego zaufania jakim się darzycie przez co potrzebujecie czasu na jego zbudowanie. Może potrzebujecie czasu aby się do siebie zbliżyć a może jest jakiś temat którego szczególnie się obawiacie przez co wybieracie bezpieczne tematy rozmów na tematy prozaiczne. Może też być tak że jedno z Was ma niski poziom potrzeb intymnego porozumienia, nie potrzebuje być aż tak blisko mentalnie z drugim człowiekiem przez co partner / partnerka o wyższej potrzebie bliskości może czuć się zaniedbany i niespełniony w relacji z taką osobą.
Pozdrawiam :)
Radek Szafrański
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
zapraszam na moją stronę na FB:
https://www.facebook.com/MmaTerapia/

Witam,
Sama Pani widzi, że brak rozmowy pomiędzy dwojgiem ludzi powoduje że związek się nie rozwija. Trzeba przełamać najpierw swoje lęki i odważyć się mówić do kolegi o wszystkim; o przeczytanych książkach, o zajęciach na studiach czy w szkole, o snach, o swoich emocjach i rodzinach. Tematów jest bardzo dużo, wszystkie są bezpieczne i ciekawią zawsze drugą osobę. W rozmowie poznajemy się, swoje zainteresowania, swoje potrzeby, hobby. To wszystko rozwija i umacnia związek. Można też rozmawiać o lękach, fobiach, filmach, muzyce itd - trzeba się tylko odważyć, nie można tylko myśleć co druga strona o mnie pomyśli. Odwaga w związku jest wskazana.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam serdecznie,
Zachowanie rówieśników może mieć wpływ na Pani skrytość. Podczas poniżania i odtrącania przez innych, zaczynamy chronić się przed światem, ale znów nie zostać odrzuceni.
Myślę, że skoro potrafi Pani mówić o swoich uczuciach tutaj to powinna Pani przekazać je swojemu chłopakowi. Widać, że ta relacja jest dla Pani ważna, skoro szuka Pani powodów obecnych zachowań. Warto porozmawiać szczerze z chłopakiem o tym, co Pani tutaj napisała. To będzie ważny punkt zwrotny w Państwa związku. Być może spowoduje otwarcie drogi do częstszych rozmów i szczerych wyznań.
Jeżeli boi się Pani powiedzenia tego, co czuje i myśli to warto zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty na konsultacje i porozmawiać o obecnej sytuacji w celu polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska