Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z bezsennością i zmęczeniem

Dzień Dobry. Od kilku miesięcy cierpię na bezsenność, nawet jak uda mi się zasnąć to budzę się co godzina , dwie. Jednocześnie obudzę się rozdygotana i czuję silny głód więc wstaję i muszę coś zjeść i wypić. Rano czuję się źle i jestem zmęczona. Poziom glukozy mam w normie. Mam 60 lat ale jeszcze pracuję. Leki nasenne powodują, że czuję się rano bardziej zmęczona natomiast i tak się budzę i jem. Proszę o pomoc Hania
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

W przypadku tak długotrwałej bezsenności można spróbować wdrożyć konsekwentnie zasady higieny snu - można je znaleźć na wielu specjalistycznych serwisach. Brak powodzenia takiego postępowania przez kilka tygodni jest wskazaniem do konsultacji u lekarza psychiatry mającego doświadczenie w medycynie snu. Wówczas po dokładnym badaniu będzie możliwe postawienie rozpoznania i dobranie odpowiedniego leczenia. Specjalistyczne leczenie jest zwykle skuteczne. Pozdrawiam.

0

Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Podobne objawy mogą (ale nie muszą) być także sygnałem depresji lub zaburzeń związanych ze zmianami endokrynologicznymi. Diagnostyka pozwoli ustalić źródła zaburzeń, a tym samym ukierunkuje leczenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy