Problem z bezsennością z powodu stresu

Witam. Mialem ostatnio bardzo duzo stresu, teraz nie moge spac w nocy tzn zasypiam o 5 nad ranem albo pozniej. Zaczelem pic melise nic nie dalo, pozniej preparaty ziolowe, biosen, melatonina i inne gówna.. poszedlem dzis do lekarza i dostalem skierowanie do spychiatry oraz na sen hydroksyzyne 10mg. No to wzialem 6 tabletek, i po ok 2 godz przespalem 1 godzine. Znowu sie obudzilem wzialem jeszcze 4 tab i nic, w glowie sie kreci i nie moge spac. Czy to cos powaznego? Co mam zrobic zeby spac?:(

Psychologia

Na te pytania z pewnością odpowie Panu psychiatra po badaniu i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leki lub sposoby postępowania by mógł Pan poczuć się lepiej.

Witam Pana serdecznie. Oprócz poważnych problemów ze snem i stresu o którym Pan wspomina nie piszę Pan o innych objawach kwalifikujących Pana do wizyty u lekarza psychiatry. Oczywiście taka wizyta Panu nie zaszkodzi, prawdopodobnie dostanie Pan mocniejsze leki, po których Pan zacznie lepiej spać. Wydaje mi się jednak, że warto byłoby poznać i "przepracować" przyczyny Pana bezsenności, a nie tylko leczyć objawy (jak w przypadku leków). Ja by radziła Panu konsultację u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty, który prawdopodobnie zaproponuje psychoterapię. Jeżeli Pan podejmie leczenie i uzbroi się w cierpliwość (na efekty trzeba będzie trochę poczekać) myślę, że odczuje Pan ulgę i zacznie spać spokojnie. Terapia jest również szansą ku temu, by nauczyć się rozsądnie radzić ze stresem. Proszę zadbać o siebie i iść na psychoterapię. Powodzenia. Małgorzata Danielewicz