Problem z brakiem odporności i nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych

Witam, moim problemem jest brak odporności, nie pamiętam już takiego roku kiedy bym nie chorowała w zimie, i zwykle nie kończy się to na jednym razie, a zwykle na łapaniu wirusów co miesiąc, te infekcje ciągną się zwykle ponad 7-14 dni. Zaczyna się od bólu gardła a później atakuje górne drogi oddechowe..doszło do tego że pojawiła mi się astma. O ile na studiach jeszcze jakoś nie dodawało mi to problemów tak zaczynając teraz pracę martwi mnie to bardzo. Wysiłek fizyczny zawodzi..proszę o radę

Witam. Proponuję zacząć od podstwawowych badań kontrolnych i wizyty u lekarza rodzinnego. Morfologia krwi, CRP, ALT TSH plus być może testy alergiczne i badanie laryngologiczne mogą pomóc w diagnozie