Problem z ciągłym bólem kręgosłupa 40-latki

Bardzo proszę o porade. Cierpie na ciągły ból kręgosłupa, czasem ból utrudnia mi zwykłe czynnosci domowe. Pracuje fizycznie i czasem muszę brac leki gdyz cięzko wstac z łózka. Nawet 30 min siedzenie w autobusie lub stanie w jednej pozycji powoduje ból i drętwienie okolicy ledzwiowej. Staram sie chodzic na basen a takze chodzę na rehabilitacje. Moj wynik tk. Ześlizg tylny trzonu l5 względem s1 o ok 4mm. Spłycona lordoza lędzwiowa. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w L stawie krzyzowo- biodrowym. L4/l5 niewielkie uogólnione uwypuklenie krązka m-kręgowego z nieznacznym uciskiem na worek oponowy. Dyskogenna stenoza otworów m- kregowych. L5/s1. Zeslizg tylny trzonu l5. Obnizenie wysokosci i objaw prózniowy krązka m-kręgowego- zmiany degeneracyjne krązka. Nierownosc blaszek granicznych i niewielka sklerotyzacja okolic blaszek. Artroza stawow m- kregowych. Kostna stenoza otworów m- kregowych z uciskiem na korzenie nn rdzeniowych. Na dyskopatie cierpie od kilkunastu lat a przepukline wykryto u mnie kilka lat temu. Teraz doszedl zeslizg.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopeda celem ustalenia wskazań do ewentualnego leczenia operacyjnego.