Problem z częstymi wymiotami u 37-latki leczącej się na schizofrenię

Mam problem z tym, że wymiotuję. Najczęściej zdarza mi się to rano w samotności.Mam stały kontakt z psychologiem i z psychiatrą, ponieważ leczę się na schizofrenię. Z lekarzem psychiatrą i z psychologiem rozmawiam na temat mojego problemu z odżywianiem,ale problem nie znika. Jedna lekarka psychiatra powiedziała mi kiedyś, że ja tak reaguję z napięcia. Jak jestem wśród ludzi na przykład na jakimś wyjeździe to jem normalnie.Zastanawiam się co pomoże czy praca czy bardziej specjalistyczne leczenie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, praca jest jedną z metod rehabilitacji pacjentów ze schizofrenią, warto rozważyć podjęcie w ten sposób Pani problemy z psychiką zejdą na trochę dalszy plan. Leczenie jest długie więc powinna Pani je kontynuować, proszę pamiętać, że jest całkiem spory odsetek ludzi którzy nie maja nawrotów choroby. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Może właśnie praca będzie dobrym krokiem ? Albo przebywanie wśród znajomych, przyjaciół, jakieś wspólne działania, aktywności ?