Problem z dziewczyną...

Witam! Mam problem z dziewczyną... Jestem z nią już od jakiegoś czasu, ale gdy poznałem ją lepiej, zacząłem się z nią męczyć. Kontroluje mnie na każdym kroku. Muszę meldować jej wszystko, co chcę zrobić, a pozwala mi na to niechętnie... Chciałaby, żebym każdą wolną chwilę spędzał tylko z nią, ale ja chcę mieć trochę czasu dla siebie. Wykłóca się ze mną o każdą, nawet najmniejszą sprawę. Wymaga ode mnie wielkich planów na przyszłość i zaangażowania, ale ja mam dopiero 18 lat i nie mogę jej tego zapewnić. Ona jest ode mnie o rok starsza. Nie chcę tak dalej żyć. Jakieś 1,5 roku temu zabił się jej chłopak. Ona zagroziła mi, że jak ją zostawię, to postąpi jak on. Nie wiem, co mam robić...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
związek z osobą zaborczą i kontrolującą jest bardzo trudny i wymagający. Rozumiem, że chcesz się rozstać ze swoją dziewczyną, ale powstrzymuje Cię jej groźba o popełnieniu samobójstwa. W tym wypadku powinieneś spróbować namówić dziewczynę na wizytę u psychiatry lub psychoterapeuty. Nie należy lekceważyć tego typu informacji. Dobrze byłoby, gdybyś o zamiarach dziewczyny poinformował rodziców oraz pedagoga szkolnego.
Twoja partnerka ma za sobą traumatyczne doświadczenie, które do tej pory odbija się na jej życiu. Dlatego tym bardziej powinna skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże jej pogodzić się ze stratą.
Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam serdecznie.