Problem z emocjami u 49-latki

Witam, od dawna mam problem z emocjami, okazywanie uczuć, nawet moje dziecko jest mi obojętne, zniszczyłam rodzinę przez głupotę, złość i nieliczenie się z uczuciami partnera, krzyczę na dziecko byle co wyprowadza mnie z równowagi, łapię sie na tym że chce uderzyć, brak pokory, matka wychowywała mnie sama, z ojcem nie miałam prawie żadnych kontaktów, straciłam rodzinę a teraz chcę zrobic wszysko by to naprawić ale mój partner boi się bycia ze mną gdyż mówi że jestem niestabilna emocjonalnie a

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swoje funkcjonowanie / przeżywanie to namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, jeżeli rzeczywiście chce się pani zmienić zalecam podjęcie długoterminowej psychoterapii. Proces terapii bywa trudny, mozolny, frustrujący ale to jedna z nielicznych sytuacji gdzie w bezpiecznych warunkach może się pani przyglądać sobie i swojemu funkcjonowaniu w bezpiecznych warunkach i wprowadzać zmiany w życiu. Pozdrawiam.

Witam
Warto odróżnić poczucie odpowiedzialności od złości na siebie. Poczucie odpowiedzialności pozwoli Pani wykonać ważne kroki w kierunku zmiany, zwłaszcza, że pisze Pani, że chciałaby odzyskać relacje z najbliższymi. Złość na siebie może być "sprężyną", która będzie w Pani nakręcać napięcie, które z kolei będzie potrzebowało rozładowania. Wówczas grozi Pani mechanizm "błędnego koła". Pisze Pani krótko o swoich doświadczeniach z rodziny pochodzenia. Warto Pani podejrzenia, intuicje sprawdzić ze specjalistą. Nie wiem czy ma Pani jakiekolwiek doświadczenia z pomocą psychologiczną. Podpowiem Pani - proszę wybrać się na jedno spotkanie (to jest zarazem najważniejszy i najtrudniejszy krok). Być może będzie potrzebne kolejne spotkanie, ale o tym będzie Pani mogła zdecydować wiedząc jak się Pani czuje po pierwszym spotkaniu. Pozdrawiam Panią.