Problem z erekcją - ciąg dalszy

Witam. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie, które zadałem wcześniej (link : http://portal.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-erekcja-od-pol-roku-czy-to-wina-masturbacji-czy-jestem-chory). Mam jednak do tego parę pytań, tym bardziej, że mój problem trwa nadal... ale po kolei... Nie mam dalej wzwodów porannych... spontanicznych też nie... erekcja następuje tylko przy masturbacji, ale i tak jest słaba lub tylko czasem średnio słaba, ale na pewno nie "jak skała"... Dodam, że ciągle się masturbuję... średnio co 2-3 dni... I tu moje pytania. W odpowiedzi Pan lekarz stwierdził, że to raczej u mnie czynniki psychogenne, więc jak się je "leczy" i ile czasu, i jakimi metodami? Czy powinienem zrezygnować z masturbacji (znalazłem takie wpisy, gdzie polecano na kilkanaście dni, choć było też np. na 2-3 miesiące i się tym, którzy to pisali ponoć poprawiło) oraz czy test leku wazoaktywnego w ciałach jamistych da całkowitą pewność, że w przypadku dobrej erekcji wszystko jest OK z układem krążenia (tętnice, żyły i ciała jamiste) w tym rejonie ciała? Czy np. może być tak, że lek ten da dobry wzwód, a jednak coś będzie źle z tymi elementami? No i przede wszytskim, co zrobić, gdy nawet podczas podania tej substancji będzie słaba erekcja? Co może to udowadniać (lecz dodam, że grudniowy doppler - bez wzwodu - nic u mnie nie wykrył złego, no chyba, że jest tak, że doppler ten może coś przeoczyć, gdy jest wykonywany tylko w zwykłym stanie członka, a nie erekcji? Bardzo proszę o odpowiedź, bo im dłużej to trwa, tym bardziej się martwię.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

nie ma jakichś konkretnych wytycznych leczenia zaburzeń erekcji na tle psychogennym. Większości mężczyzn pomaga uświadomienie sobie istoty problemu i przestanie się stresować, wysypianie się, poprawa kondycji itp. Może Pan poddać się jakieś terapii u psychologa, może Pan brać leki na zaburzenia potencji w celu przełamania się.

Całkowite odstawienie masturbacji pomaga wielu osobom, zwłaszcza tym, którzy wcześniej jej nadużywali.

Test z lekiem wazoaktywnym wykrywa, czy problem tkwi w zaburzeniach organicznych członka, czy też nie. Jest to bardzo skuteczna metoda diagnostyczna. Dalsze leczenie będzie uzależnione od decyzji lekarza w oparciu o wyniku tego testu.